czym są cotygodniowe Pogadanki Inwestorskie?
Pogadanki Inwestorskie - to miejsce, gdzie poznasz nowatorskie, choć tak naprawdę odwieczne spojrzenie na aktywność ekonomiczną i finanse... spojrzenie okiem wierzącego. Główne zadanie sobotnich Pogadanek polega na wskazaniu paradygmatu, w którym poruszać się należy. Moim zdaniem.
Prócz tego, będę starał się dać Ci solidne podstawy do samodzielnej działalności gospodarczej, inwestycyjnej - słowem do parania się finansową stroną życia. Wszystko to, bez czego nie warto iść do doradcy, maklera, czy private bankera.
Niekiedy polecę Ci jakiś produkt z mojego minibiura usług finansowych - to, co uznam za wartościowe. Decyzję zawsze uzasadnię, żebyś wiedział dlaczego mówię akurat o tym.
Innym razem - gdy znajdę coś ciekawego - polecę Ci którąś z gazet z kiosku albo książkę z mojej księgarenki.

poniedziałek, 18 sierpnia 2008

[książka miesiąca] sierpień/wrzesień 2008

Wprawdzie urlop blogowy trwa, lecz ma się ku końcowi - dlatego Pogadanki nie śpią... Wczoraj wyniki ankiety, dziś nowa książka miesiąca, a na dniach: Pogadanka nr 5 (prawie gotowa do druku).

Książką polecaną przez Pogadanki Inwestorskie w sierpniu jest Tao Warrena Buffeta.

Przybliża postać i zasady stosowane przez chyba najskuteczniejszego inwestora w historii, ucznia Benjamina Grahama, szefa firmy Berkshire Hathaway - Warrena Buffeta.

Myślę, że nawet małe inwestycyjne żuczki mogą nauczyć się od Buffeta kilku przydatnych rzeczy. Wprawdzie nie każdy będzie tak dobry jak legendarny Buffet, ale lepszy niż jest obecnie – na pewno!

O ile poprzednie książki miesiąca miały wysoką rekomendacją, ta książka ma najwyższą! Do nabycia w księgarni Tolle et lege...

Poniżej krótka recenzja tej pozycji:

W tej małej-wielkiej książeczce znajdziesz esencję geniuszu jednego z najwybitniejszych ludzi amerykańskiego biznesu — Warrena Buffetta. Starannie dobrany zbiór cytatów pochodzi z najróżniejszych źródeł — nieoficjalnych rozmów, biografii, wywiadów, a także firmowych sprawozdań. Każda z tych wypowiedzi uzupełniona została odpowiednim komentarzem i interpretacją pary znanych „buffettologów”.

Podsumowując - warto uczyć się od najlepszych. Spotkanie lunchowe z Buffetem kosztuje grubą kasę, zabiegał o nie rodzimy miliarder - Roman Karkosik. Spotkanie książkowe... ekhm... jest znacznie tańsze!